A 2003-ban alakult Tűz Lángja zenekar a magyar népzenei élet különleges formációja. A zenekar moldvai táncházi együttesként kezdte pályafutását és zenei fókuszuk azóta is ezen a területen van. A moldvai magyarság hagyományos zenéjének különleges dallamvilága, repertoárja, előadásmódbeli sajátosságai kiváló terepet biztosítottak az együttes számára, hogy ezt a különleges zenei világot feldolgozások, újragondolt, fúziós számok formájában is játsszák. Népzenei alapú saját számaik csak egy árnyalatnyit térnek el a hagyományos hangzástól. A zenekar a Moldvában nem jellemző, ám a revival táncházakban megszokott hangszerfelállás mellett az autentikusnak tekinthető hegedű-koboz, hegedű-cimbalom megszólalást is használja, így olyan képet nyújt Moldva zenei világáról, mely átfogó, sokszínű és különleges.
A Fanfara Complexa napjaink egyik legdinamikusabb hangzású, legütőképesebb csapata a hazai nép- és világzenei szcénában. A zenekar a moldvai táncházak világában kezdte működését, ám azóta az ország egyik legkedveltebb balkáni rezesbandájává vált: mind a táncházi mulatságokban, mind a különféle fesztiválok folk sátoraiban is az éjszakai bulik rendszeres szereplői. Muzsikájuk elsősorban a történelmi Moldva hangszeres táncdallamait használja, ám céljuk nem a hagyományőrzés, hiszen a populáris zenei trendek alól nem tudják és nem is akarják kivonni magukat. Repertoárjuk és technikai tudásuk alapján egy romániai lakodalomban, bálban is megállnák a helyüket. Játékuk letűnt évtizedek, a kelet-európai rögvalóság eklektikus világába repíti a közönséget. A paneldzsungelek aljában megbúvó füstös kaszinók, a Fekete-Tengeri orvhalászok, moldáv traktoristák, vagy épp direkttermőbor-termesztő, minden hájjal megkent szakszervezeti vezetők mesebeli, de mégis nagyon valós figurákként sorjáznak elő képzeletünkben a három falrepesztő fúvós, a két harmonika, a koboz és a dob dinamikus örömzenéjének hallatára.
Komáromi Kristóf táncos pályafutását 2011-ben kezdte a budakalászi Lenvirág táncegyüttesben, majd 2013-tól a Szentendre táncegyüttes és a Fitos Dezső társulat aktív tagja és hivatásos táncosa volt egészen 2020-ig. A társulati évek után az egyetem befejezésével dolgozni kezdett, így az aktív színpadi munka háttérbe szorult. Azóta a táncművészeti tevékenység helyett javarészt oktatással foglalkozik, több amatőr együttesben tanított, nyaranta aktívan részt vesz tánctáborok szervezésében és lebonyolításában. Meghívott oktatóként többször tart táncházakat, kurzusokat fesztiválokon és rendezvényeken egyaránt. Különböző tánctáborok közreműködője és oktatója Kárpát-medence-szerte.
Muzsikál: Tűz lángja zenekar és Fanfara complexa
Lépésmester: Komáromi Kristóf
Házigazda: Korzenszky Tamás